Praha 5 - Základní, francouzská, japonská (P-Shine) manikúra, zdobení a modeláž přírodních i gelových nehtů. Gelové nehty + doplnění. Nehtová modeláž, masáže a parafínové zábaly. Hedvábí - zpevňování nehtů. Manikérka Dafi Praha 5. Pro bezchybné fungování internetových stránek www.dafinails.cz je důležité mít povolený JAVASCRIPT.
celorok celorok
=Úvod manikúra, pedikúra, gelové nehty RSS
   RUCE NÁS REPREZENTUJÍ       TĚŠÍM SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU    
 

HISTORIE MANIKÚRY

Tak jak si myslíte, že je manikúra stará? Několik desítek let? Ani náhodou. Pár set let, možná? Koncept manikúry začal před více než 5000 lety! V Indii začaly ženy používat henu na leštění nehtů jako svou manikúru. Toto se rychle rozšířilo do ostatních částí světa. Před 4000 lety, si lidé z jižní Babylónie vytvořili nástroje z tuhého zlata k opracovávání a leštění a k dosažení nádherných nehtů. Vytvořili tak kompletní proces manikúry. V Číně, 3000 let př. n. l., byl vyvinut lak na nehty a prokazovala se jím totožnost a sociální postavení. Během dynastie Ming, se staly oblíbenými barvy pro elitu odstíny laku na nehty červená a černá. Barvy laků na nahty stanovoval společenské postavení také ve starém Egyptě. Kleopatra a královny Nefertiti upřednostňovaly leštěné červené nehty, Kleopatra sportovní tmavě červené nehty, zatímco královna Nefertiti se rozhodla pro rubínově červený odstín.

Ženy nebyly jediné, které používaly manikúru. V Římě i Egyptu, si vojenští velitelé malovali nehty barvou svých rtů před tím než nastoupily do armády. Babylónští šlechtici s největší pravděpodobností používali nástroje ze speciálního pevného zlata k manikúře a k udržení tvarů svých nehtů.

Francouzská manikúra se dobrala svému vzhledu během 18. století v Paříži. Bílé tipy a přírodní růžové základny rychle u žen nalezly milost a staly se velmi populární, hlavně v letech 1920 až 1930. Ve 20. století se zavedla manikúra akrylem. Používání umělých nehtů se stalo trendem a přirozeností, hlavně u žen, kterým nemohly růst dlouhé a zdravé nehty přirozeně. Jak čas šel dál, odborníci na krásu začali manikúru vylepšovat s cílem poskytovat svým zákazníkům co nejlepších výsledků a zpracování. Manikúra se obvykle sestává z broušení, leštění a malování nehtů - pro ty, které chtějí umělé nehty, manikúra může zahrnovat použití různých tipů, stejně jako malovaných návrhů nebo použití malých falešných klenotů. Vzory akrylových nehtů se můžou pohybovat od jednoduchých a elegantních až na barevnější a pobuřující. To umožňuje každé ženě v nehtech vyjádřit sama sebe individuálně.

Po mnoho let se parafinové lázně používaly v manikúře ke zmírňování svalových křečí, zánětům a ztuhlosti rukou. Tato metoda se týká čištění rukou, masáží zvlhčujícím krémem a namáčením rukou v roztaveném parafínu (teplo a vlhkost). Po parafínové lázni za několik minut ruce vychladnou - parafín pronikl hluboko do rukou, ruce budou měkké, hladké a neskutečně hýčkané.



 


Délka skriptu:0.001 s | Optimalizováno pro IE7+, O9+ | © 2009 SEÑOR. | Design by Stanislav Domes


středa, 5. října 2022
0:25 hod.

DAFINAILS.CZ